Tréninkové plochy – driving range, putting i chipping green, bunker

Za zámkem v Pršticích u Brna najdete golfové tréninkové centrum. Jeho součástí je golfové odpaliště o délce 350 m (driving range), cvičný green pro putting i chipping a bunker a také 6 jamková golfová akademie.

Driving range

plán-drivingu-noP

Driving range

Na drivingu můžete hrát z 6 rohoží nebo 6 travnatých odplališť. Driving má délku od 150 do 350 metrů, delší rány končí za valem, takže nevidíte jejich dopad. Na drivingu je 5 cvičných cílů, 4 greeny s vlajkami vzdálenými 30, 110, 140 a 175 metrů od odpaliště a jedna přenosná síť. Obrovskou a jedinečnou výhodou drivingu v Pršticích je možnost vstupu na dopadovou plochu drivigu pro přesné měření zahrané vzdálenosti nebo posbírání vlastních míčů.

Chipping a putting

IMG_0128

Chipping a putting

Putting green a rozloze 230 m2 je osazen 5 tréninkovými jamkami. Využívá se také jako chipping. Prosím hráče o opravu pichmarků. Vedle greenu je tréninkový bunker.

Cena za vstup a míče

IMG_0357.jpeg

Cena za vstup a míče

Celodenní vstup na Driving Range a akademii je 150 Kč (pro členy CGCPR je zdarma)

Míče (cca 50 ks): 60 Kč/koš (50 Kč/koš pro členy CGCPR)

Členové CGCPR si mohou zakoupit neomezené míče za 600 Kč na celý rok.

Prosíme nečleny CGCPR, aby vstup na hřiště a vyzvednutí míčů pro hru oznámili na telefonu 724 962 570 nebo 737 211 818 a poplatek za vstup a míče uhradili v hotovosti do kasičky u výdeje míčků (viz mapa).

Jak hrát z trávy?

jak-hrát-z-trávy

Jak hrát z trávy?

Divot neboli „řízek“ vzniká při správně provedeném golfovém švihu. Hůl nejdříve zasáchne míč a pak zajede do trávy a vysekne kus trávy. Při tréninkových úderech umísťujte své míčky vždy na začátek divotu, tak aby další divot navazoval na ten předcházející a vytvářel se tak jeden dlouhý divot. Vždy po hře z trávy zasypte vzniklé divoty pískem, který najdete vlevo vedle odpaliště.

Děkujeme